585 342 178, 602 876 287 585 341 394, 722 606 585 723 207 816 Základní škola, Dětský domov a Školní jídelna Litovel

Aktuality

26.září2023

Ukliďme Česko
Dne 22.9.2023 se naše škola již po několikáté zapojila do podzimního kola celorepublikové úklidové akce Ukliďme Česko. Opět jsme se s dětmi vydali do CHKO Litovelské Pomoraví. Počasí nám tentokrát přálo, svítilo sluníčko, nepršelo. S žáky školy jsme v okolí myslivecké chaty na Doubravce nasbírali 5 velkých pytlů odpadků, které jsme odložili na předem domluveném místě u kontejnerů na Pavlínce. Pokochali jsme se krásnou podzimní krajinou lužního lesa. Proto je s podivem, že někteří nezodpovědní lidé zanechávají v lese tolik odpadků. Na závěr jsme vyhodnotili nejaktivnější sběrače a odměnili je drobnými dárečky.

28.červen2023

Ve čtvrtek 22.6. jsme vyrazili do Olomouce na bowling. I když někteří se s tímto sportem potkali poprvé, všem se hra líbila a bojovali až do posledního kola. Odměnou nám byla návštěva zmrzlinária se sladkým osvěžením. Tak třeba zase někdy .......

22.červen2023

Ve středu 21.6. jsme se připojili k 60 000 dalších žáků, kteří se zapojili do T- mobile školního Olympijského běhu, abychom podpořili myšlenku fair play. Český olympijský výbor spolu se sponzory podpořil tento největší běžecký závod v republice hodnotnými cenami.
Žáci srdnatě bojovali do cílové pásky, i když se teploty šplhaly přes 30 stupňů. Nejen vítězové byli za své úsilí odměněni medailemi. Na prvních místech se umístili: Viktor Urbánek, Lukáš Hrabáček a Aleš Vavrek.

21.červen2023

V úterý 20.6. jsme vyrazili do Olomouce na přehlídku policejní a požární techniky. Na olomouckém Horním náměstí žáci dopodrobna prozkoumali všechny rychlé policejní vozy, “zkontrolovali” vybavenost a připravenost našich hasičů a zúčastnili se soutěží o drobné odměny. Slunečné dopoledne jsme zakončili prohlídkou historického centra.

21.červen2023

Dne 16.6.2023 se naše škola zúčastnila turnaje v malé kopané v Olomouci. Hrálo se každý s každým, školy byly čtyři - Litovel, Olomouc, Přerov a Lipník. I přesto, že naši borci jeli do Olomouce s velkými ambicemi, turnaj skončil pro nás katastrofou. Skončili jsme na posledním místě s nulou bodů na kontě a každý zápas jsme dostali deset i více branek. Kluci snad konečně pochopili, že kopaná je kolektivní hra, kdy si musí i nahrávat a taky trochu běhat. Někdy je sice důležité se jen zúčastnit, ale účast musí mít nějakou úroveň. Naše vystoupení ji moc nemělo. Ale příště jim všem určitě vytřeme zrak.

20.červen2023

PIVOVAR LITOVEL
8.6. jsme navštívili Pivovar Litovel. Žáci se připravují na budoucí povolání a tak jsme se zajímali
o učební obor - sladovník ,pivovarník.
Dozvěděli jsme se o historii pivovaru a kdy byl založen. Před 130 lety lety byl položen
základní kámen ryze českému ,vlasteneckému pivovaru. O jeho založení se zasloužil
zemský a říšský poslanec ,rodák ze Seničky u Litovle Josef Svozil. Také Gustav Frištenský
je dlouhodobě spojen s pivovarem. Za ženu si vzal dceru prvního sládka ,pivovar jeho odkaz
dlouhodobě propaguje. Nejvíce se nám líbilo ve varně , která neslouží jen na vaření piva,
ale jako koncertní sál s úžasnou akustikou. Nadšený byl náš nejlepší zpěvák Dominik Hrabáček,
že si může zazpívat na tak vyjímečném místě.

20.červen2023

NEJLEPŠÍ ČTENÁŘ
2.6. jsme uspořádali soutěž Nejlepší čtenář v rámci 13.ročníku česko-slovenského projektu
Záložka do knihy spojuje školy. Děti se na tento den moc těšily, protože byly připravené
odměny-knihy a sladkosti.
Díky projektu jsme začali navštěvovat pravidelně knihovnu, kde si nadšení čtenáři snaží
půjčit a přečíst jednu knihu měsíčně. V soutěži děti urputně bojovaly a nejlepším čtenářem
se stal Dominik Hrabáček, nejlepší čtenářkou Jana Lúčanová.

7.červen2023

I v letošním školním roce 2022/23 se žáci 1.stupně naší školy v rámci TV zúčastnili plaveckého výcviku na ZŠ Vítězná v Litovli. Většina dětí je z výcviku nadšena, vody se nebojí. Někteří žáci už plavou jako🐟🐟🐟.

7.červen2023

Dne 6.6.2023 jsme na Sportovním areálu TJ Sokol Litovel uspořádali školní kolo atletického čtyřboje. Ráno počasí nevypadalo nic moc, ale nakonec se mezi mraky ukázalo sluníčko🌤️. Žáci soutěžili v těchto disciplínách: běh 60 m, vytrvalostní běh, skok daleký, hod míčkem a byli rozděleni do kategorií podle věku a pohlaví. Všichni se velmi snažili a bojovali se zápalem a chutí💪. Nejlepší závodníci byli odměněni medailí, diplomem a sladkostí. Dopoledne jsme si užili a těšíme se, že v příštím školním roce budou naše sportovní výkony ještě lepší😄💪👍.
Výsledková listina atletického čtyřboje 2023:

Mladší žákyně:
1. místo Helena Vavreková
2. místo Vanesa Vavreková
3. místo Laura Ferencová

Starší žákyně:
1. místo Eliška Náterová
2. místo Jana Lúčanová
3. místo Natálie Kováčová

Mladší žáci:
1. místo Lukáš Hrabáček
2. místo David Vavrek
3. místo Tomáš Gábor

Starší žáci:
1. místo Diego Ferenc
2. místo Dominik Hrabáček
3. místo Josef Polišenský

5.červen2023

Dětský den
Ve čtvrtek 1.6. jsme jako většina dětí oslavili tento svátek na školní zahradě. Celé dopoledne žáci soutěžili o sladké dobroty v různých disciplínách. Nechybělo opékání špekáčků, malování na obličej, turnaj ve stolním tenise, skákání na trampolíně ani cukrová vata od pana učitele Matouška. Počasí bylo jak ze žurnálu. Sluníčko nám svítilo, jak se na červen patří. A tak jsme zvesela zakončili první den posledního měsíce v tomto školním roce.

2.červen2023

KNIHOVNA
11.5. žáci 7., 8., a 9.ročníku navštívili KNIHOVNU LITOVEL.
Seznámili jsme se s knihami a spisovateli české i světové prózy,
nejvíce nás však zaujala literatura pro chlapce.
Díky této exkurzi jsme se rozhodli, že budeme pravidelně navštěvovat knihovnu
každý měsíc a budeme číst (doufáme, že nám nadšení dlouho vydrží ;-)).

2.červen2023

MUZEUM LITOVEL
21.4. navštívili žáci 7.,8.,9. třídy Muzeum Litovel, které se nachází
v objektu bývalé městské střelnice z 18. století. Prohlédli jsme si
výstavu řemesel našich předků ve stylizovaných dílnách
-cukrářka, holička, řezník, sedlář, kovář, švec a zamysleli
jsme se nad rozdílností dnešních řemesel, kam se žáci budou
hlásit do učebních oborů, aby se připravili na své budoucí profese.
Moc jsme si to užili.

26.květen2023

Mohelnické sportovní hry
Ve středu 24.5.2023 se pětičlenné družstvo žáků naší školy zúčastnilo 2. ročníku Mohelnických sportovních her, které pořádalo OU a PRŠ Mohelnice ve spolupráci s Centrem APA FTK UP Olomouc.
Po slavnostním zahájení akce paní ředitelkou OU a PRŠ a složením slibu sportovců a rozhodčích jsme se s chutí pustili do soutěží v netradičních sportovních disciplínách😊.
Po chutné svačince jsme si společně prohlédli učebny odborného učiliště( učební obor cukrář, prodavač, pečovatelské práce) a potkali se s několika bývalými žákyněmi naší školy, které zde nyní studují.
Družstvo naší školy ve složení J.Polišenský, D.Hrabáček, M.Voráč,J.Lúčanová a V. Vykydalová obsadilo v konkurenci patnácti škol krásné 3. místo.
Akce se opravdu vydařila, děti byly nadšené, počasí nám přálo, a tak se plni zážitků a dojmů budeme těšit na další ročník Mohelnických sportovních her😀.

26.květen2023

Cyklistická soutěž
V rámci dopravní výchovy se dne 22.5.2023 na dopravním hřišti v Litovli uskutečnila soutěž Mladý cyklista pro žáky 1.stupně naší školy. Chlapci a dívky plnili jako jednotlivci úkoly: jízda na kole podle pravidel silničního provozu, prověřovali si znalosti dopravních značek, absolvovali jízdu zručnosti (přenesení pohárku s vodou, slalom mezi kužely, branka, slalom mezi brankami, koridor, zastavení na metě). Sluníčko nám hřálo a všichni soutěžící se snažili podat co nejlepší výkony. Vítězem se soutěže se stal Lukáš Hrabáček, druhé místo získal Matěj Vyroubal a třetí místo obsadil Miroslav Buďa. Vítězové soutěže obdrželi diplomy a drobné dary. Všichni ostatní účastníci sladkou odměnu.

27.duben2023

Běh Litovelským Pomoravím

Dne 26.4.2023 jsme uspořádali další ročník Běhu Litovelským Pomoravím pro školy z širokého okolí. Přijeli žáci z Prostějova, Mohelnice, Šumperka, Uničova, Zábřehu a Šternberka. Závodníci ve tříčlenných družstvech absolvovali trať v krásném prostřední lužních lesů dlouhou přibližně 4 km a plnili na osmi stanovištích různé disciplíny náročné na fyzickou kondici i jemnou motoriku. Žákům i učitelům se závody líbily a my doufáme, že se ve stejném termínu za rok znovu sejdeme.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10
webdesign Studio R3D