585 342 178, 602 876 287 585 341 394, 722 606 585 723 207 816 Základní škola, Dětský domov a Školní jídelna Litovel

Aktuality

7.prosinec2023

Pravděpodobně se žáci nebaví tak dlouho dopředu o ničem jiném, než o tom, že začátkem prosince za nimi přijdou čerti, andělé a Mikuláš. Někteří se dušují, že se vůbec nebojí, někteří hádají, kdože bude schovám pod pekelnou maskou čerta a anděla. Ti největší hrdinové v den D se ale při příchodu mikulášské družiny schovávají za paní učitelkou a těžko z nich dostat nějakou básničku nebo říkanku. Nakonec se ale i ti největší strašpytlové osmělí a něco málo přednesou. Všichni dostanou po jednom perníčku a nějakou tu malou sladkost. Čerti se odkulhají do pekla, andělé odletí do nebe a Mikuláš odkráčí důstojně ze třídy. Společná fotografie na závěr na památku. A zážitek až do vánoc je tu.

20.listopad2023

Dne 10.11. 2023 se naše škola opět zapojila do happeningu Jsem laskavec. Jako jedna z prvních zaregistrovaných škol jsme obdrželi malý dáreček v podobě knihy s příběhy laskavých skutků, voňavého čaje a výukových materiálů. V pátek 10. listopadu jsme sbírali odpadky v okolí školy a hrabali opadané listí na školní zahradě. Děti pracovaly s velkým zápalem a chutí. Určitě se zapojíme do této akce i v příštím roce.

6.listopad2023

Ani v letošním školním roce jsme nepodcenili přípravu na původem keltský svátek Halloween, který v posledních letech získává velkou oblibu i u nás. Žáci si v rámci pracovního vyučování a výtvarné výchovy vyráběli dekorace a masky, které následně použili k výzdobě tříd a chodeb školy. V hodinách matematiky jsme řešili zábavné halloweenské příklady. V rámci přípravy pokrmů jsme uvařili výbornou dýňovou polévku. Samozřejmě nechyběly i strašidelné masky a kostýmy, které k tomuto svátku patří.

6.listopad2023

Záložka
Naše škola se opět zúčastnila již 14. ročníku česko-slovenského projektu
Záložka do knihy spojuje školy: Inspirující svět pohádek, básní a příběhů.
Mezinárodní měsíc školních knihoven vyhlásil v roce 2008 , při příležitosti
10.výročí Mezinárodního dne školních knihoven.
Díky projektu jsme navázali spolupráci s již druhou slovenskou základní školou.
Výměnou záložek navazujeme přátelské kontakty s dětmi ze Slovenské republiky
a poznáváme tak slovenský jazyk, historii, kulturu a zvyky ze života žáků ze
Žilinského kraje.

2.listopad2023

BURZA PRÁCE A VZDĚLÁNÍ
19. října navštívili naši žáci 8. a 9. ročníku Výstaviště Flora Olomouc , kde se konal
veletrh nejvýznamnějších zaměstnavatelů Olomouckého kraje a spolupracujících
středních škol, vyšších a vysokých škol. Dozvěděli jsme se, které profese jsou
a budou žádané, jaké obory se vyplatí studovat, které firmy hledají zaměstnance.
Žákům se moc líbila venkovní expozice armádních a policejních vozidel,
výcvik služebních psů a zemědělská technika.:-)

9.říjen2023

Oslavy lesa na Floře v Olomouci
V pátek 6.10.2023 se16 žáků naší školy s pedagogickým doprovodem vypravilo autobusem Olomouce. Zde byly na Floře uspořádány tradiční Oslavy lesa. Jízdu autobusem jsme zvládli bez problémů i přesun do parku. Tam jsme v altánu odevzdali vstupenku na akci – koláž Jak vzniká les. Cesta do Olomouce byla delší než obvykle, přišli jsme sice o zahajovací projev a slavnostní fanfáry, ale to nám neubralo na chuti zapojit se aktivně do sbírání razítek do účastnického listu. Snažili jsme obejít co nejvíce stanovišť, každé mělo zajímavé aktivity a povídání pro žáky. Děti si vyzkoušely např. řezání polen, kácení stromu, rýžování zlata, sázení malých semenáčků a plnily spoustu zajímavých úkolů spojených s lesem a jeho ochranou. Viděli jsme sokolníka, psovoda a včelaře. Děti se mohly občerstvit teplým čajem. Po odevzdání účastnických listů obdržel každý žák deníček a škola kalendář, VIP hosté vylosovali ze všech zúčastněných škol 5 hlavních cen. Po slavnostních fanfárách byl program slavnostně ukončen. Dětem se akce velice líbila, počasí nám vyšlo na jedničku. I cestu zpět do Litovle jsme zvládli. Příští rok bychom se akce opět rádi zúčastnili.

4.říjen2023

Školní pomůcky pro děti
Na začátku letošního školního roku jsme opět oslovili paní Evu Sklenářovou z neziskové organizace Společně pro děti o.p.s. s prosbou o zakoupení školních pomůcek pro 10 potřebných dětí z naší školy. Paní Sklenářová byla jako vždy velmi ochotná a proto k nám pomůcky pro děti v celkové částce 8576 Kč dorazily velmi rychle. Děti měly velkou radost a všichni velmi děkujeme za pomoc. Těšíme se na další spolupráci.

26.září2023

Ukliďme Česko
Dne 22.9.2023 se naše škola již po několikáté zapojila do podzimního kola celorepublikové úklidové akce Ukliďme Česko. Opět jsme se s dětmi vydali do CHKO Litovelské Pomoraví. Počasí nám tentokrát přálo, svítilo sluníčko, nepršelo. S žáky školy jsme v okolí myslivecké chaty na Doubravce nasbírali 5 velkých pytlů odpadků, které jsme odložili na předem domluveném místě u kontejnerů na Pavlínce. Pokochali jsme se krásnou podzimní krajinou lužního lesa. Proto je s podivem, že někteří nezodpovědní lidé zanechávají v lese tolik odpadků. Na závěr jsme vyhodnotili nejaktivnější sběrače a odměnili je drobnými dárečky.

28.červen2023

Ve čtvrtek 22.6. jsme vyrazili do Olomouce na bowling. I když někteří se s tímto sportem potkali poprvé, všem se hra líbila a bojovali až do posledního kola. Odměnou nám byla návštěva zmrzlinária se sladkým osvěžením. Tak třeba zase někdy .......

22.červen2023

Ve středu 21.6. jsme se připojili k 60 000 dalších žáků, kteří se zapojili do T- mobile školního Olympijského běhu, abychom podpořili myšlenku fair play. Český olympijský výbor spolu se sponzory podpořil tento největší běžecký závod v republice hodnotnými cenami.
Žáci srdnatě bojovali do cílové pásky, i když se teploty šplhaly přes 30 stupňů. Nejen vítězové byli za své úsilí odměněni medailemi. Na prvních místech se umístili: Viktor Urbánek, Lukáš Hrabáček a Aleš Vavrek.

21.červen2023

V úterý 20.6. jsme vyrazili do Olomouce na přehlídku policejní a požární techniky. Na olomouckém Horním náměstí žáci dopodrobna prozkoumali všechny rychlé policejní vozy, “zkontrolovali” vybavenost a připravenost našich hasičů a zúčastnili se soutěží o drobné odměny. Slunečné dopoledne jsme zakončili prohlídkou historického centra.

21.červen2023

Dne 16.6.2023 se naše škola zúčastnila turnaje v malé kopané v Olomouci. Hrálo se každý s každým, školy byly čtyři - Litovel, Olomouc, Přerov a Lipník. I přesto, že naši borci jeli do Olomouce s velkými ambicemi, turnaj skončil pro nás katastrofou. Skončili jsme na posledním místě s nulou bodů na kontě a každý zápas jsme dostali deset i více branek. Kluci snad konečně pochopili, že kopaná je kolektivní hra, kdy si musí i nahrávat a taky trochu běhat. Někdy je sice důležité se jen zúčastnit, ale účast musí mít nějakou úroveň. Naše vystoupení ji moc nemělo. Ale příště jim všem určitě vytřeme zrak.

20.červen2023

PIVOVAR LITOVEL
8.6. jsme navštívili Pivovar Litovel. Žáci se připravují na budoucí povolání a tak jsme se zajímali
o učební obor - sladovník ,pivovarník.
Dozvěděli jsme se o historii pivovaru a kdy byl založen. Před 130 lety lety byl položen
základní kámen ryze českému ,vlasteneckému pivovaru. O jeho založení se zasloužil
zemský a říšský poslanec ,rodák ze Seničky u Litovle Josef Svozil. Také Gustav Frištenský
je dlouhodobě spojen s pivovarem. Za ženu si vzal dceru prvního sládka ,pivovar jeho odkaz
dlouhodobě propaguje. Nejvíce se nám líbilo ve varně , která neslouží jen na vaření piva,
ale jako koncertní sál s úžasnou akustikou. Nadšený byl náš nejlepší zpěvák Dominik Hrabáček,
že si může zazpívat na tak vyjímečném místě.

20.červen2023

NEJLEPŠÍ ČTENÁŘ
2.6. jsme uspořádali soutěž Nejlepší čtenář v rámci 13.ročníku česko-slovenského projektu
Záložka do knihy spojuje školy. Děti se na tento den moc těšily, protože byly připravené
odměny-knihy a sladkosti.
Díky projektu jsme začali navštěvovat pravidelně knihovnu, kde si nadšení čtenáři snaží
půjčit a přečíst jednu knihu měsíčně. V soutěži děti urputně bojovaly a nejlepším čtenářem
se stal Dominik Hrabáček, nejlepší čtenářkou Jana Lúčanová.

7.červen2023

I v letošním školním roce 2022/23 se žáci 1.stupně naší školy v rámci TV zúčastnili plaveckého výcviku na ZŠ Vítězná v Litovli. Většina dětí je z výcviku nadšena, vody se nebojí. Někteří žáci už plavou jako🐟🐟🐟.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
webdesign Studio R3D