585 342 178, 602 876 287 585 341 394, 722 606 585 723 207 816 Základní škola, Dětský domov a Školní jídelna Litovel

Zážitkový den – Olomouc

« zpět
28.08.2020 / 20:00

Zážitkový den…tak nesla název středeční akce našeho DD pro Marušku Grau, Marušku Jarmovou a Lucku Jarmovou. A proč Zážitkový den? Začnu popořádku..

Dětský domov Litovel se na jaře zapojil do projektu Zdrava5 – Vaříme s Albertem a tato tři děvčata měla za úkol vytvořit a poté upéct „cuketové placičky s nivou.“ Recept se líbil, placičky chutnaly a děvčata vyhrála v kategorii „Nejzdravější recept.“ Náš Dětský domov tak získal finanční příspěvek 1500 Kč na zážitky. A teď na jaké zážitky? Toť otázka… Děvčata přemýšlela, vybírala…až padla volba na zábavní park v Olomouci – KROKODÝLEK. Ve středu 26. 8. se tedy vydala Maruška, Lucinka, Maruška s tetou Renatou autobusem do Olomouce. Po příjezdu do Olomouce nás čekala ještě dvacetiminutová procházka, než jsme došly na místo. Tam už nás vítal před KROKODÝLKEM velký krokodýl. Toto zábavní centrum patří k největším na Moravě a skýtá 25 druhů atrakcí (např. nafukovacího krokodýla, velkou prolézací klec, pirátskou loď, bazén se šlapacími lodičkami, dělovou arénu, motorovou dráhu….). Holky se moc těšily!!! Lucce se nejvíce líbilo na horolezecké stěně, která prověřila její lezecké schopnosti. Statečně šplhala, až se dostala na vrchol. Do Litovle teta málem odjížděla sama, protože nafukovací krokodýl málem schlamstl všechny tři holky. Ve strašidelné jeskyni zkoušela odvahu Maruška Jarmová, našla tam mnoho překvapení, mimo jiné i kostlivce. Maruška Grau zase střelbou z děla trénovala střeleckou mušku. Holky se také plavily „po moři“ na lodičkách. Na chvilku si „oblékly“ fotbalový dres a zastřílely si na branku. Nakonec si ještě zaskákaly na nafukovacím pudinku. Před odchodem z KROKODÝLKU ještě holky vykouzlily otisk rukou na Pinartu. Řádění na atrakcích stálo Marušku, Marušku a Lucku hodně sil, a tak vydanou energii doplňovaly kofolou, slanými dobrotami a zákusky.. Den strávený v KROKODÝLKU utekl jako voda a nám nezbývalo, než se vydat na cestu domů. Vzhledem k tomu, že nám zbyly ještě nějaké finance, tak jsme se rozhodly zakončit tento zážitkový den ještě krátkým pobytem v litovelském PRCKOVIŠTI. O zážitky nebyla nouze ani tam, holky si pohrály i „zablbly.“ Zpět na DD se holkám vůbec nechtělo. Tento den jsme si MOC užily.

webdesign Studio R3D