585 342 178, 602 876 287 585 341 394, 722 606 585 723 207 816 Základní škola, Dětský domov a Školní jídelna Litovel

Výlet do Horní Lipové - Lesní bar

« zpět
18.05.2019 / 18:00

Po dlouhém, deštivém a chladném počasí nám konečně na víkend hlásili sluníčko. Naplánovali jsme si tedy na sobotu výlet do Horní Lipové. Lákalo nás krásné prostředí Lesního baru. Trocha turistiky v přírodě byl ten nejlepší nápad na krásný sobotní den. 

V naší výpravné skupině bylo 11 dětí, teta a strejda. Děti vyfasovaly pořádné svačinky a po snídani jsme vyrazili na vlak. Už první vlak měl 15 min zpoždění, takže náš navazující vlak nám ujel a my jsme zůstali stát na nádraží v Července. "Co teď?" vymyslet plán B nebo počkat na další vlak (který mimochodem jel až za dvě hodiny). Díky pohotovosti pana průvodčího, nám bylo zajištěno zastavení rychlíku, který normálně na Července nezastavuje. A čirou náhodou to byl náš rychlík, který jel až do Horní Lipové.

Po příjezdu do Horní Lipové jsme krásnou lesní procházkou došli až k Lesnímu baru. Děti po cestě trochu bolely nožičky (hlavně ty největší), ale došly do cíle s úsměvem. Lesní bar byl krásný. Moc pěkné místo, kde si můžete uvařit kafíčko, vypít pivečko nebo limonádu, opéct špěkáček, aj. Lidí tam bylo docela hodně, ale i tak jsme si našli lavičky kde jsme asi 2 hodiny tábořili. Najedli jsme se, opekli jsme si špekáčky a prozkoumali jsme okolí. Na vlak jsme šli z kopečka, takže to děti docela rozparádily. Cesta zpět ve vlaku už byla odpočinková. Děti už byly unavené :-) 

 

Plní zážitků a dojmů jsme dorazili domů. Výlet se nám moc líbíl a pobyt na čerstvém vzduchu v krásné přírodě nám velmi prospěl. 

webdesign Studio R3D