585 342 178, 602 876 287 585 341 394, 722 606 585 723 207 816 Základní škola, Dětský domov a Školní jídelna Litovel

VELKÝ DĚTSKÝ KARNEVAL

« zpět
07.03.2020 / 20:00

V sobotu 7. března pořádala CK BAVI Litovel a místní sdružení ODS Velký dětský karneval. Děvčata z našeho DD z 1. RS se na něj pečlivě připravovala celý týden. Vymýšlela, ve které masce půjdou na karneval, teta jim dokonce masky i objednala. V sobotu nastal den „D.“ Dopoledne probíhaly poslední úpravy kostýmů, zkoušení.. a po obědě oblékání, líčení. Krátce před 14. hodinou se tak s tetou vydala na Záložnu baletka, princezna Anna a čarodějnice.

Při příchodu na Záložnu dostaly masky na uvítanou omalovánky, bonbony a lízátka. Hudba už hrála a masky se hned daly do tance. Po 14. hodině přišel na pódium šašek Viky a už začal pravý karnevalový rej se spoustou, soutěží, animačních tanečků, zábavy… Při prvním úkolu se masky vydaly s šaškem Vikym raketou do vesmíru a objevovaly fantastické planety. Za splnění úkolu dostaly omalovánky a pastelky. Po tanečním čísle byly odměněny pexesem. Dále soutěžily v třídění odpadu. A počínaly si velmi dobře, šašek je pochválil. Ve druhé části karnevalu proběhla „Litovelská stardance.“ Po protažení těla tancem si masky procvičily i jazýčky. Šašek Viky vyhlásil soutěž v opakování jazykolamů a vybral čtyři odvážlivce (a mezi nimi i naši Marušku), kteří zadané jazykolamy opakovali na pódiu. Maruška se statečně prala s jazykolamem „Strč prst skrz krk.“ Ke konci karnevalu šašek Viky vyhlásil soutěž o nejlepší masku. I přesto, že vyhrála maska: hrubá, polohrubá mouka a hladká mouka, odměněny byly všechny masky. A odnášely si pěkné ceny, např. pouzdro, pastelky, propisky, omalovánky, plyšáky, pompony, autíčka, těstoviny.. Při odchodu ze Záložny na masky ještě čekal nafukovací balonek, bonbony a pitíčka.

Dvě hodiny pravé dětské zábavy, tance, smíchu, hudby a soutěží doplněné světelnými efekty a vypouštěním bublinek z maxi bublifuku neměly chybu. Naše děti se už teď těší na další karneval!

11 22
webdesign Studio R3D