585 342 178, 602 876 287 585 341 394, 722 606 585 723 207 816 Základní škola, Dětský domov a Školní jídelna Litovel

Velikonoce v "karanténě"

« zpět
13.04.2020 / 18:00

Letošní Velikonoce byly u nás na DD (i obecně) jiné, než roky předešlé.

…jiné tím, že je všechny děti trávily na DD, a ne u svých rodin, jak byly v minulých letech zvyklé.

…jiné tím, že děti nemohly jet s tetami o svátcích na velikonoční výlet, jak byly některé z nich v minulých letech zvyklé.

…jiné tím, že nevyráběly výrobky na velikonoční výstavu, jak byly v minulých letech zvyklé.

Ale přesto jsme se snažili si na DD velikonoční zvyky připomenout a duch Velikonoc zachovat. Malé děti s velkým nadšením a zaujetím pekly velikonoční beránky. Vykrajovaly (a ujídaly) z lineckého těsta různé velikonoční tvary a s tetou je pekly. Velké holky potom linecké cukroví slepovaly. Dobroty dětem moc chutnaly a brzy je všechny snědly. Maruška G. a sestry Jarmovy vybarvovaly velikonoční mandaly a zdobily vajíčka. Naše „zahradnice“ Lucinka zase zasela řeřichu a už za pár dní očekáváme sklizeň. Odpolední pěkné počasí děti vylákalo na dvůr na kola a koloběžky a některé odvážlivce i na kolečkové brusle. Jezdily jako s větrem o závod.

Takové byly naše Velikonoce na DD. Sice netradiční, ale přesto naplněné spoustou činností, zábavy a sportu…

webdesign Studio R3D