585 342 178, 602 876 287 585 341 394, 722 606 585 723 207 816 Základní škola, Dětský domov a Školní jídelna Litovel

Vaření s Albertem

« zpět
22.05.2020 / 16:00

V pátek 22. května a v sobotu 23. května čekal na děti z DD Litovel zajímavý úkol. Uvařit nebo upéct zdravé a dobré jídlo. Naše děti, které jsou zvyklé pomáhat tetám o víkendu s vařením, se už moc těšily, až si „ukuchtí“ svoje jídlo, na které budou pyšní. Malí „kuchtíci“ pár dnů před tím o ničem jiném nemluvili, než o tom, jak budou vařit.. Teta přihlásila do soutěže tři tříčlenné týmy. Vzhledem k velkému věkovému rozpětí „kuchtíků“ vybrala recepty, které zvládnou malé děti a velkým dívkám připravila složitější recept. V pátek dopoledne teta nakoupila suroviny a odpoledne si děti oblékly zástěry, chopily se nožů a vařeček a pustily se do díla. První tříčlenný tým ve složení: Filip, Tomáš, Ondra připravoval krabí salát. Kluci se díla zhostili s velkou chutí a zaujetím a dařilo se jim. Z výsledku měli radost. Salát jim po dokončení chutnal a posloužil jako odpolední svačinka. Druhý tříčlenný tým ve složení: Maruška, Lucka, Maruška v sobotu dopoledne připravily výborné cuketové placičky s nivou. Třetí tým ve složení: Chiara, Elena, Mária pekly mrkvovou bábovku, která po upečení voněla celým Domovem.

Vaření s Albertem splnilo účel. Při vaření se děti dozvěděly spoustu nových informací o používaných surovinách, vzájemně si také pomáhaly, po dokončení společně prožívaly radost z výsledného pokrmu a na závěr se podělily s pokrmem s ostatními dětmi na Domově.

Všechny „kuchtíky“ musím moc pochválit za velkou snahu a píli při přípravě pokrmů. Velký DÍK patří také nadačnímu fondu Albert, který nám věnoval poukázky na vaření a pomohl nám k pěkným gastronomickým zážitkům….

webdesign Studio R3D