585 342 178, 602 876 287 585 341 394, 722 606 585 723 207 816 Základní škola, Dětský domov a Školní jídelna Litovel

V čase předvánočním…

« zpět
10.12.2021 / 13:29

I děti v našem Domově se v tomto kouzelném adventním období připravují na Vánoce. Už v polovině listopadu pilně psaly Ježíškovi, dopisy daly za okno a často netrpělivě chodily kontrolovat, jestli už si Ježíšek dopis vzal.. Listopad byl vůbec „ve znamení kresby.“ Děti v tomto měsíci několikrát kreslily obrázky – dárky, které si přály k Vánocům od sponzorů. Budiž přání vyslyšeno!!

Poslední listopadovou sobotu dostaly děti na 2. RS dárek „největší nejprostornější a nejpraktičtější“ – novou koženou sedačku, kterou jim věnoval sponzor – nezisková organizace Brave Bear.

První adventní neděli jsme vyráběli adventní věnec, večer si zapálili první svíčku a připomněli si tak počátek tohoto krásného období. Neděli jsme věnovali výrobě vánočních ozdob, svícínků a různých dekoračních předmětů na Vánoční výstavu pořádanou Městským klubem v Litovli. A protože napadl tento den i první sníh, některé děti se vydaly s tetou Monikou stavět na dvůr sněhuláka a užít si sněhových radovánek. Větší slečny pekly s tetou Evou perníčky a práce jim šla pěkně od ruky..

V pondělí 29. 11., v předvečer svátku sv. Ondřeje, jsme uspořádali malou oslavu našemu Ondrovi.Ve středu 1. 12. nás čekala další oslava. Tentokrát oslava 10. narozenin Tomíka . Tomík dostal dort a jak jinak než s Krtečkem a také spoustu dárků s Krtečkem. Z dárků byl překvapený a pomalu neschopný slova, ale na jeho očích bylo vidět jakou má radost. Připili jsme si na jeho zdraví, na jeho radost z výtahů a také na konec jeho zlobení.

O víkendu 4. a 5. 12. pro nás uspořádal Nadační fond Albert ve spolupráci s litovelským Albertem Vánoční potravinovou sbírku. Za oba dny nakoupili lidé v místním Albertě pro naše děti obrovské množství potravin. Děti se už teď těší, jak budou z darovaných potravin vařit a ochutnávat.. V pátek 10. 12. se konala na našem DD další oslava, oslavenec se jmenuje Martin a je mu také 10 let. Martin si přál také dort, ale pro změnu s autem.. Z dortu i z dárků měl velikou radost a zodpovědně sfoukával desítku na dortu. Dort si hned sám nakrojil a jako první ochutnal..

Takový byl náš čas předvánoční na DD.. Nesl se v duchu příprav na Vánoce, oslav, ale také i v duchu obdarovávání nás jako Domova. Velmi si všech darů vážíme, vážíme si štědrosti lidí v našem okolí a dary mají pro nás velkou cenu. VELKÉ DÍKY lidem, kterým není náš osud lhostejný..

webdesign Studio R3D