585 342 178, 602 876 287 585 341 394, 722 606 585 723 207 816 Základní škola, Dětský domov a Školní jídelna Litovel

Předávání cen za výtvarnou soutěž

« zpět
08.09.2021 / 11:24

Ve středu 8. 9. se vydalo pět malých dětí z DD Litovel na výlet do hanácké metropole. A nebyl to výlet ledajaký.. Naši malí „malíři“ zde přebírali ceny za výtvarnou soutěž, kterou vyhlásila Nadace Malý Noe. Téma výtvarných prací bylo více než zajímavé: Báje a pověsti aneb tajemné postavy a kouzelné bytosti. Když Nadace Malý Noe tuto soutěž vyhlásila, děti se nadšeně chopily tužek, pastelek, štětců a daly se do díla. Výsledkem byly moc pěkné obrázky, které teta Vlasta tehdy do soutěže poslala. A nyní přišla dobrá zpráva Všechny zaslané obrázky se porotě líbily, ale nejvíc „zabodoval“ obrázek Filipa Grau. Své dílo nazval Golem. Na 8. zářijový den pozvali zástupci Nadace Malý Noe všechny „malíře,“ kteří se soutěže zúčastnili na slavnostní předávání cen s následnou vernisáží výstavy. Akce se konala na Horním náměstí v Olomouci za příjemného slunečného počasí. Akci moderoval pan Vladislav Kvapil z Nadace Malý Noe, hudbou tuto akci doprovázel pěvecký sbor Bel canto ze ZUŠ Žerotín. Děti dostaly za své krásné výtvory pěkné dárky. Filip přebíral z rukou ředitele ČSOB OLOMOUC p. Kořínka a p. Strejčka – předsedy správní rady Nadace Malý Noe diplom a ceny. Po skončení akce mohli všichni zúčastnění zavítat na radnici, vystoupat skoro 200 schodů a podívat se, jak vypadá Olomouc z radniční věže. Naskytl se nám nádherný výhled do okolí Olomouce. Děti samozřejmě nejvíce zajímalo, kde je ŠantovkaJ. Závěr příjemného odpoledne jsme si ještě zpříjemnili sladkou tečkou…Děti si pochutnaly na trdelníku s čokoládou. Krátce po 18. hodině jsme se vrátili spokojení domů.

webdesign Studio R3D