585 342 178, 602 876 287 585 341 394, 722 606 585 723 207 816 Základní škola, Dětský domov a Školní jídelna Litovel

Ocenění pro Váš domov

« zpět
17.10.2021 / 11:27

Když nám v dubnu „přistál“ ve služební poště email od p. Slavaty s pozváním do divadla Cirk La Putyka do Prahy, abychom převzali ocenění za zvládnutí „koronavirové“ krize, tak jsme neváhali ani minutu.. Odeslali jsme email a už se těšili na 17. 10., kdy byla tato akce naplánovaná.

V neděli 17. 10. se tedy vydala teta Renata, teta Eva, strejda Karel (řidič) a naše slečna Chiara na výlet do Prahy. Chiaru jsme vzali s sebou „za odměnu,“ protože to byla právě ona, kdo v „covidové“ době na DD hodně pomáhal. Cesta do Prahy nám rychle uběhla. Po příjezdu do Holešovic jsme si zašli na výbornou kávičku a cookies do nedaleké kavárny. Před 14. hodinou jsme se již přivítali s p. Slavatou v divadle Cirk La Putyka. Krátce po 14. hodině nás v divadle přivítal a programem provázel pan Jiří Kohout. Na úvod měl také slovo p. Slavata, který pronesl velmi dojemnou řeč, až jej samotného to přivedlo k slzám.. Uvítat a pozdravit nás přišel i principál divadla Cirk La Putyka Rosťa Novák. Pak již začalo představení a na 400 lidí v sále – vychovatelů, tetiček, strejdů a zástupců dětských domovů z celé ČR s údivem sledovalo akrobatické vystoupení samotné Cirk La Putyky. Každé kulturní vystoupení bylo „proložené“ poděkováním a předáním daru – vázy od p. Dalibora Šípka právě těm tetám a strejdům z dětských domovů, kteří se o děti v „covidové“ době nejvíce starali.. No, upřímně při přebírání ceny mi jako první v hlavě naskočily živé vzpomínky na první dny „covidové“ doby z března 2020. Po představení následovalo pohoštění, focení s p. Slavatou – organizátorem této akce a pak už šťastný odjezd domů.

A jaké mám pocity z této akce?

Můžu upřímně říct, že to bylo možná něco trochu jiného, než jsem si představovala. Nicméně velmi zajímavé a dokládající, že kultura se dá dělat i trochu jinak, než jak jsme zvyklí. Obrovský DÍK patří p. Slavatovi, starostlivému, skromnému a obětavému člověku, který nás v „covidové“ době neúnavně zásoboval respirátory, rouškami, dezinfekcí, notebooky a vděčíme mu i za krásnou televizi na klubovnu 2. RS. Je vidět, že je to člověk s velkým SRDCEM a velkými životními zkušenostmi, pro kterého je SKROMNOST, POMOC a POKORA na prvním místě. Právem byl jmenován také jako čestný člen Asociace dětských domovů.

webdesign Studio R3D