585 342 178, 602 876 287 585 341 394, 722 606 585 723 207 816 Základní škola, Dětský domov a Školní jídelna Litovel

Naše zážitky ze začátku prázdnin

« zpět
27.06.2020 / 17:00

Sotva paní učitelky rozdaly dětem vysvědčení a děti si oddechly, že mají tento „zvláštní“ školní rok za sebou, u nás na DD jsme měli napilno i tak… O víkendu 27. a 28. června teta balila malé děti na letní tábor do Šternberka, na který se moc těšily. Abychom si od balení trochu odpočinuli, tak jsme si v neděli dopoledne „odskočili“ do TIC zhlédnout výstavu SEVA. Tato stavebnice v podobě (většinou) modrobílých kostiček, která rozvíjí jemnou motoriku, představivost, plánování, kreativitu a technické myšlení a znají ji hlavně generace našich rodičů, děti velmi upoutala. Vystavené modely se dětem moc líbily a jejich nenechavé ručičky se jen „ třepaly“ a nejraději by každý model osahaly. Nedělní odpoledne jsme si „zpestřili“ oslavou 12. narozenin Filipa Grau. Teta nakoupila sladké a slané občerstvení a limonády. Filipovi jsme popřáli a z dárku, který dostal, měl velikou radost. Oslavu děti zakončily tanečky na písničky zpěváka Michala Davida. První červencovou sobotu teta dala holkám 1. RS tip na návštěvu významné litovelské památky a dominanty města Litovle – Radniční věže. Dívkám se nejprve moc nechtělo (bylo dost teplo), ale nakonec byly rády, že šly. Po zdolání 174 schodů se jim naskytl nádherný výhled z 65 metrů vysoké radniční věže do okolí i do daleka. Dívky si rozhledy nafotily, poslechly si zajímavý výklad paní průvodkyně a zhlédly krátká videa o Litovli a Radniční věži. Na závěr si zasoutěžily v TIC luštěním osmisměrek a skládáním puzzle. Za odměnu si mohly vybrat drobné dárky. Takový byl náš začátek léta!!!

webdesign Studio R3D