585 342 178, 602 876 287 585 341 394, 722 606 585 723 207 816 Základní škola, Dětský domov a Školní jídelna Litovel

Masopust na DD

« zpět
27.02.2022 / 16:52

Na masopustní neděli, připadající letos na 27. února, se děti v našem DD náležitě připravovaly už od rána. S tetou Evičkou vyráběly papírové masky (Unicorn, princezna, Spiderman, kuře….). Velmi je to bavilo a celé dopoledne měly co dělat. Po obědě jsme papír, nůžky, lepidlo a pastelky vyměnili za mísu s vařečkou a začali připravovat těsto na koblihy, jeden ze symbolů masopustního veselí. Děti se při přípravě hezky vystřídaly (jeden vážil, druhý klepal vejce, třetí míchal…) a práce jim šla pěkně od ruky. Po zpracování těsta, které pak muselo chvilku odpočinout, děti využily k tomu, aby zapojily „mozkové závity“ a luštily křížovky a osmisměrky s maškarní tématikou…Filip plnil pracovní list „Co upekl masopust“ a počítal koblížky.

Než si těsto pořádně odpočinulo, stihli jsme si ještě popovídat a přečíst o významu Masopustu a oslavě tohoto svátku. Během hodinky bylo těsto odpočaté a my se mohli pustit do díla. Maruška Grau s Elenkou se toho chopily tak, že výroba koblížků (kromě smažení) včetně zdobení byla v jejich režii. Jsou to holky šikulky. Po usmažení a vychladnutí koblížků jsme se vyfotili i s maskami jako doklad tohoto masopustního dne. A pak už koblížky mizely z talířů jeden po druhém v našich žaludcích…Ale co určitě nezmizelo? Veselá nálada, barevné masky, radost z hezky prožitého dne a provoněný celý domov…

Na úplný závěr dne jsme si ještě večer před spaním přečetli pohádku O koblížkovi. Tento projektový den Masopust na DD se vydařil.

1 2 3 4 5 6 7 8
webdesign Studio R3D