Litovelské slavnosti

08.09.2018 / 19:00

V sobotu 8. září se naše děti z Dětského domova byly podívat na náměstí na akci Litovelské slavnosti. Krátce před polednem zhlédly vystoupení folklórního souboru Hanačka. S podivem sledovaly, jak děti jen o něco málo starší než ty naše tančí v krojích a u toho zpívají hanácké písně. Odpoledne se projely malé děti turistickým vláčkem po Litovli. Projížďka se jim moc líbila. Také se vyfotily na hasičském autě VETERAN. Ovšem největším „trhákem“ byla nafukovací horolezecká stěna společnosti EKO – KOM. Děti šplhaly na vrchol dokonce dvakrát! Společnost EKO – KOM měla pro děti připravené i jiné aktivity edukačního charakteru. Děti „třídily odpad“ – do malých plastových krabic na odpad vkládaly kartičky s obrázky a tím se hravou formou učily, jak s kterým odpadem nakládat. Po splnění úkolu dostaly záložky a obrázky. Také skládaly velké puzzle a hrály DOMINO. Zábavně – naučné odpoledne jsme zakončili výbornou ledovou tříští. Tento den se nám vydařil a přispělo k tomu i slunečné počasí.

Už se těšíme na další podobnou akci!!:)