585 342 178, 602 876 287 585 341 394, 722 606 585 723 207 816 Základní škola, Dětský domov a Školní jídelna Litovel

Léto plné zážitků

« zpět
31.08.2021 / 11:21

I když nás ještě před pár měsíci sužoval strach a nejistota, co bude v létě.. a otázky ohledně trávení letních měsíců se přemílaly v každém z nás, nakonec k nám byl osud (a vláda) milosrdný a dopřál nám strávit (a zapomenout na předešlé velmi náročné měsíce) příjemné léto. Děti z DD Litovel toho také náležitě využily. Hned 1. července odjely čtyři dívky na Farní tábor do Staré Vody. Holkám se v Jeseníkách líbilo. Poznaly nové prostředí, zažily spoustu dobrodružství a navázaly nová přátelství.

Velké děti zase strávily začátkem července pět dní na cyklopobytu v Dolním Žlebu. Na kole poznaly okolí Šternberka a pěšky prozkoumaly krásné město Šternberk.

Jelikož jsou měsíce červenec a srpen ve znamení poutí a zábav, nemohly naše děti na dvou poutích chybět. Poslední červencový den navštívily s tetou Evičkou pouť na Července a o týden později pouť ve Štěpánově. Svezly se na kolotočích, pochutnaly si na zmrzlině, nakoupily si pouťové zboží.. Moc se jim tam líbilo a užily si pravou pouťovou zábavu!!

Začátkem srpna si vyjely holky z 1. RS s tetou Luckou do Olomouce za kulturou. Zhlédli v kině CINESTAR film Gump – pes, který naučil lidi žít.

V polovině srpna se naše děti zúčastnily s tetou Miladou charitativní akce DOBRO LITOVEL. Ke konání DOBRA se připojily konzumací DobroZmrzky, DobroTříště. Konzumace těchto dobrot byla podmíněna příslibem vykonání dobrého skutku ve svém okolí. Děti velmi ochotně slíbily, že vykonají dobrý skutek..:-). Tomášek slíbil, že zalije kytičky na DD. Sandra slíbila, že se bude usmívat na každého, koho potká. Lucinka slíbila, že se bude starat o nemocné. Maruška slíbila, že vyrobí dárek pro maminku. Snad tyto sliby splnily..:-). Během této akce probíhal i doprovodný program (malování na obličej, skákací hrad, tanečky..). Holky Jarmovy si nechaly namalovat na obličej svoje oblíbená zvířátka, Maruška tygříka, Lucka motýla.. Také si zatancovaly, zaskákaly na skákacím hradě.

Co by to bylo za léto bez zmrzliny?? A že na Doubravském dvoře ji mají vynikající. O tom jsme se také přesvědčili. A pomazlení s domácími zvířátky nemohlo chybět..

Během horkých letních měsíců jsme využili k osvěžení bazén, který máme na zahradě našeho DD. Hráli jsme i různé nově zakoupené hry (petanque, tenis). Jako dobrotu jsme si upekli výbornou cuketovou buchtu. Prostě pravá letní pohoda!!

Pěkné sportovní odpoledne si děti užily dne 4. 8. s tetou Evičkou pěším výletem do Rozvadovic, kde si „protáhly svá těla“ na průlezkách, na skluzavce, na posilovacích strojích..

„Třešničkou na dortu“ byl výlet sester Jarmových do pražské ZOO. Holky se poprvé v životě svezly metrem. V ZOO se zúčastnily krmení velbloudů, focení s klokany, návštěvy výběhu tasmánských čertů, krmení koz, ovcí a lam na statku. V ZOO se svezly lanovkou. Prostě super zážitek!!!

Takové bylo léto našich dětí na DD. Léto bohaté na zážitky, léto plné dobrodružství, léto s nově navázanými přátelstvími, léto s dobrými skutky…

                 Prostě léto, na které nezapomeneme!!!

webdesign Studio R3D