585 342 178, 602 876 287 585 341 394, 722 606 585 723 207 816 Základní škola, Dětský domov a Školní jídelna Litovel

LETNÍ REKREAČNÍ POBYT IVAŇ 20.-24. 8. 2018

« zpět
24.08.2018 / 19:00

Pondělí: 20. 8. 2018

Krátce po 7. hodině ranní vyrážela parta sedmi holek a dvou paní vychovatelek vstříc pěti dennímu letnímu dobrodružství. Cílem naší výpravy byla malebná vesnička Ivaň na jižní Moravě. Z Litovle jsme odjížděly v 7,25 hod. směr Brno. V 9,30 hod. jsme dorazily do Brna na Zvonařku. V 10, 15 hod. nám jel autobus do Ivaně. Než jsme se ale dostaly na penzion k p. Gorčákovi, tak jsme musely zdolat 2 km dlouhou cestu. Ale my holky šikovné jsme si i se zavazadly na zádech a s parným počasím v zádech s touto překážkou poradily. Ve 12 hod. jsme došly na penzion. Po ubytování a osvěžující sprše jsme se naobědvaly. Odpoledne šly ještě tety nakoupit jídlo na svačinu a na večeři. Po večeři jsme se šly projít po Ivani. Došly jsme až na fotbalové hřiště, holky si tam zahrály na honěnou a pak se nechaly zkropit zavlažovacím zařízením. Zmáčené, ale spokojené holky zakončily první den letního pobytu v Ivani sklenicí vychlazené kofoly v restauraci Zdeňka.

 Úterý: 21. 8. 2018

Na úterý jsme měly naplánovaný výlet do Valtic. Holky vstávaly v 7, 30 hod. Nasnídaly se, nachystaly se na výlet a v 8, 30 hod. jsme se vydaly vstříc valtickým zážitkům. Nejprve naše kroky mířily na zámek Valtice. Zámek postavený v barokním stylu je moc pěkný. Prohlídka zámku trvala skoro 60 minut. Po prohlídce zámku nám vyhládlo, a jelikož byl čas oběda, tak jsme vyhledaly dobrou restauraci. Naši představu splnila a hladové žaludky uspokojila restaurace AMALIA. Na oběd si holky daly menu – polévku cibulačku, bramborovou kaši s kuřecím řízkem a kofolu. Další cílem našeho putování po Valticích byla vyhlídková stavba z 19. století a dominanta zdejší krajiny – KOLONÁDA REISTNA. Po výstupu na vyhlídku a zdolání 86 schodů se nám naskytl moc pěkný výhled na Pálavu a viděly jsme také až do Rakouska. Cestou z Reistny jsme se kochaly pohledem na vinohrady. Ve Valticích v COOPU jsme se ještě občerstvily nanukem a po 16 hod. už nám jel autobus z Valtic do Mikulova a poté z Mikulova do Ivaně – rozcestí. Řidič nás chtěl asi ještě povozit po okolí, protože nám zapomněl zastavit! L Do Ivaně jsme dorazily před 18. hod. Po příchodu na penzion teta Lucka nachystala holkám večeři. Pak už holky odpočívaly. Ve 20, 45 hod. přišla jedna dívka z vycházky a velmi ji bolelo břicho, svíjela se v křečích a brečela. Bolest neustávala ani po chvilce. Teta Lucka zavolala Záchrannou službu a odvezla ji na vyšetření do FN do Brna. Z nemocnice se vrátily po půlnoci. Bohužel nepříjemný zážitek hned na začátku pobytu, ale i to se stává…

Středa: 22. 8. 2018

Třetí den našeho pobytu na jižní Moravě se holky dočkaly tolik vytouženého výletu do AQUALANDU MORAVIA v Pasohlávkách. Tento den měly tety budíček opět v 6, 30 hod., aby holkám nachystaly snídani a balíčky na cestu s sebou. Po snídani a přichystání se na celodenní koupání jsme se vydaly na autobus. Autobus nám jel přímo z Ivaně, takže jsme nemusely jít 2 km na rozcestí. Do AQUALANDU jsme dojely po půl desáté. A strávily tam čas do 17. hodiny. Holkám se v AQUALANDU velmi líbilo, nejvíce na vodních atrakcích (tobogán, trychtýř, „U“…), kterých si dosyta užily. Do Ivaně na penzion jsme se vrátily v 17,45 hod. Teta Lucka nás přivítala dobrou večeří a po večeři holky odpočívaly a spát šly ve 21 hod. Do AQUALANDU nemohla s námi jet dívka, která měla předešlý večer koliku. Dopoledne byla s tetou Luckou u lékařky v Židlochovicích a ta jí diagnostikovala zánět močového měchýře. K doktorovi se dostaly jen díky velmi hodnému a obětavému panu starostovi Ivaně, který je k lékaři odvezl. 

 Čtvrtek: 23. 8. 2018

Ve čtvrtek měly holky budíček už v 6, 30 hod. Čekal je totiž celodenní výlet do Lednice. V plánu byla návštěva MINARETU – nejstarší romantické stavby lednicko – valtického areálu a také návštěva novogotického ZÁMKU LEDNICE, zařazeného mezi památky UNESCO. Teta Renata zůstala s nemocnou dívkou na penzionu, ostatní holky šly v 7, 30 hod. s tetou Luckou na rozcestí do Ivaně a poté jely autobusem do Mikulova a z Mikulova do Lednice. Autobus měl jet v 8, 07 hod. z rozcestí Ivaně, ale vynechal zastávku a tím pádem jim ujel…Cestovaly tedy dalším autobusem a dokonce stihly navazující spoj v 9, 36 hod. do Lednice. Jsou to holky šikovné J a je vidět, že jsou v kondici. Po příjezdu do Lednice se odměnily výbornou chorvatskou zmrzlinou na lednickém náměstí. Poté se vydaly zámeckým parkem k MINARETU. Vyšlapaly na rozhlednu 302 schodů a odměnou jim byl nádherný výhled do okolí. Měly celou jižní Moravu jako na dlani…Z MINARETU šly na prohlídku zámku LEDNICE, okruh: „Knížecí apartmány.“ Na zámku se holkám líbilo, připadaly si tam jako královny a některé z nich by si tam přály i bydlet. Po prohlídce zámku šly na oběd. Najezené a spokojené se vydaly na prohlídku města. Odjížděly v 15,30 hod. z Lednice do Mikulova a z Mikulova do Ivaně. Na penzion došly sice unavené, ale plné lednicko - valtických zážitků. Teta Renata jim udělala na večeři gulášovou polévku a amolety. Moc jim chutnalo. Po večeři jsme se dívaly na televizi a povídaly si. Večerku měly holky po 22. hod.

 Pátek: 24. 8. 2018

V pátek si holky přispaly a tety konečně také. Vstávaly jsme po 8. hod. a šly ještě nakoupit do COOPU. Po snídani se holky balily, uklidily pokoje, a ještě jsme jim nachystaly svačiny na cestu. V 11, 30 hod. se ještě posilnily na cestu gulášovou polévkou. Po 12. hod. jsme s kufry a batohy opouštěly vesničku Ivaň a naše kroky mířily k rozcestí, odkud nám jel ve 12, 42 hod. autobus do Brna na Zvonařku a ve 14, 30 hod. z Brna do Litovle. Do Litovle jsme dojely v 16, 45 hod.

 

Pobyt se nám velice líbil. Už plánujeme, jaká místa navštívíme příští prázdniny. 

 

 

                                                          

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
webdesign Studio R3D