585 342 178, 602 876 287 585 341 394, 722 606 585 723 207 816 Základní škola, Dětský domov a Školní jídelna Litovel

Jarní prázdniny 8.2. - 14. 2. 2021

« zpět
14.02.2021 / 14:43

Jarní prázdniny na Dětském domově v Litovli

Když se ohlédnu do minulých let, jarní prázdniny trávily naše děti většinou na ozdravných pobytech. Opakovaně ve Štědrákově Lhotě u Rudy nad Moravou nebo v Kořenově v Jizerských horách. Právě tam některé z dětí stály poprvé na lyžích a učily se první „obloučky.“ Menší děti se radovaly už jen z toho, že mohly bobovat na velkém kopci, velké děti chodily na procházky a poznávaly okolí a vždy si celkově pochvalovaly, že jsou spolu a drží partu.. Zážitky z těchto pobytů nám aspoň zůstávají ve vzpomínkách. Letos byly naše děti o jarních prázdninách „doma,“ na Dětském domově. Pár dětí sice odjelo na povolený pobyt k rodičům, ale 13 dětí na DD zůstalo. Tety jim připravily spoustu zajímavých činností. S tetou Vlastou strávily výtvarné odpoledne kresbou obrázků do soutěže. S tetou Renatou měly pro změnu „pečicí“ den.“ Malé holky se na jeden den proměnily v pekařky a cukrářky a pekly perníkovou chaloupku do soutěže z Pohádky do pohádky. S tetou Evou si protáhly těla při cvičení jógy a fantazii zapojily při výrobě valentýnských přáníček. V týdnu je mrazivé počasí vylákalo s tetou Luckou a strejdou Karlem ke „klouzačkám“ na rybníku a ti odvážnější obuli i brusle. S dalšími tetami zase podnikaly pěší výlety do okolí..

Takový byl prázdninový týden našich dětí. Každý den jiný a hlavně nabytý pestrými činnostmi, kde nuda neměla šanci.

webdesign Studio R3D