585 342 178, 602 876 287 585 341 394, 722 606 585 723 207 816 Základní škola, Dětský domov a Školní jídelna Litovel

Dopis do redakce Zámeček

« zpět
06.06.2021 / 15:01

Milá redakce Zámečku,

zdravíme Vás z Litovle. Jarní „covidovou“ dobu jsme ve zdraví přežili. Snažili jsme se na COVID nemyslet a užívat si, co to šlo.

V polovině dubna byly na „pořadu dne“ 18. narozeniny naší „pilné včeličky“ Marušky. Spousta dárků, radosti, přáníček a sladká tečka na závěr – vynikající dort od tety Milady.

Na jaře jsme s dětmi často navštěvovali dětská hřiště, kde se děti aspoň „vyblbly“, líbilo se nám i v přírodě (lanová věž, lanová dráha..) a také jsme s dětmi často chodili na delší procházky. Občas se jim nechtělo a „brblaly“, ale nakonec naznaly, že to byl hezký denJ.

Během „časů korony“ bylo potřeba trénovat nejen tělo, ale i mozek. Zapojili jsme se tedy několikrát do online vědomostních soutěží a kvízů pořádaných místním Domem dětí a mládeže. Děti si vysoutěžily spoustu krásných dárků a upomínkových předmětů.

V polovině května jsme měli možnost strávit příjemné chvíle v naší krásné CHKO. V sobotu 15. 5. jsme se zúčastnili akce „Za tajemstvími přírody.“ V neděli 16. 5. jsme zase absolvovali Lesánkovu šifrotrasu – příjemnou cestu Litovelským Pomoravím, kde děti hledaly šifry a luštily je dle návodu. Trochu se u toho „zapotily,“ ale zvládly to. Příjemné počasí, pobyt na čerstvém vzduchu v krásné přírodě, nové získané vědomosti o přírodě…takový byl náš „přírodovědný“ víkend.

Na začátku června děti s tetou Luckou zkoumaly další zajímavosti našeho okolí. Vydaly se na výlet do Javoříčských jeskyň. Ti odvážnější šlapali 25 km na kole (místy hodně do kopceL). Menší děti jely s tetou autem. V jeskyních se jim líbilo, byly tam propasti a také netopýřiJJ. Na závěr výletu nemohla chybět dobrota, bez které by výlet nebyl výletem…smažený sýr, hranolky, párek v rohlíku. Posilněni dobrotou, ale i zážitky z krásně prožitého dne se vrátily odpoledne zpět na Domov.

Jak je jistě z článku patrné, děti v litovelském Dětském domově si užívají výletů a zážitků mají víc než dost. Ale samozřejmě už se těší, až 30. června odloží na pár týdnů aktovky do skříní a dají konečně „sbohem“ školnímu roku, který se navždy zapíše černým písmem do jejich vzdělávací knihy života.

                                                                                                            

A na co se tedy nejvíc těší? Tady jsou jejich odpovědi…

Maruška, 10 let

V červenci pojedu s Maruškou, Luckou a Elenkou na tábor. V srpnu pojedu s bráchama na prázdniny k rodičům a k babičce. Už se moc těším!!!!

Filip, 12 let

V červenci pojedu s bráchou a kamarádem Tomášem na tábor do Šternberka. Tam budeme hrát různé hry a jezdit na výlety do okolí. V srpnu pojedu s rodiči a sourozenci na výlet do Prahy. Čeká nás tam plavba lodí, návštěva ZOO a AQUPARKU.

 

Tomáš, 9 let

Nejvíc se těším, jak pojedu k tetě Lence do Šumperka. Spolu pojedeme do Prahy. Moc se těším, jak si v Praze na Hlavním nádraží natočím na mobil jízdu výtahem. VÝTAHY, ty totiž miluju!!!:-)

 

Radka, 16 let

Úplně nejvíc se těším, že budu moct být o prázdninách večer déle venku…

 

Nikola, 16 let

V červenci se nejvíc těším na cyklovýlet na Dolní Žleb, nikdy jsem tam nebyla a zajímá mě to. Pak se také těším, že budu o prázdninách moct ráno déle spát a být také večer déle venku..

 

Maruška, 8 let

Těším se, že budu na táboře spát ve stanu a plavat ve vodě. A taky se mooc těším, až se svezu v AQUAPARKU na tobogánu.

 

Lucka, 9 let

Těším se, až pojedeme na „koupák“ a na výlety. A taky až budeme na prázdninách u rodičů a tam si budeme hrát se psem Darem a chytat s tátou ryby.

webdesign Studio R3D