DÍVKA ROKU 2018

05.04.2018 / 22:00

Jaruška Lukáčová se umístila v základním kole celostátní soutěže Dívka roku 2018 na 5. místě, které se konalo 3. 2. v Litovli. Měla tak možnost postoupit jako náhradnice na casting ČR, ze kterého se vybíralo 16 dívek postupujících do semifinále a bojujících o titul Dívka roku 2018. Jaruška této lákavé nabídky využila a vypravila se tak 5. 4. s paní ředitelkou M. Opletalovou a paní vychovatelkou R. Doubravovou do Škvorce nedaleko Prahy, kde se casting ČR konal. Po příjezdu do Škvorce a povinné prezentaci pořadatelé převzali dívky a začali je připravovat na casting. Casting měl být původně neveřejný, ale pořadatelé udělali změnu a na casting pustili i veřejnost. Samotný casting začal s více jak hodinovým zpožděním zhruba po 14. hodině. Zúčastnili se ho 47 dívek z celé ČR. Na průběh castingu dohlížela odborná porota, ve které zasedla např. tanečnice Zuzana Šťastná, zpěvačka Kate Matl, majitel trenyrkarny.cz Ruslan Skopal, nebo majitelka Statku u Prahy, kde se casting konal. Celou akcí provázela výborná a skvěle se doplňující dvojice - zpěvák a herec David Gránský a tanečník a televizní moderátor Jakub Kotek.

Naše Jaruška vystupovala na castingu v pořadí jako 47., takže měla velkou nevýhodu, že byla až mezi posledními…První disciplínou, kterou holky absolvovaly, byl rozhovor s moderátorem. Moderátoři se během rozhovoru s dívkami snažili nervózní atmosféru odlehčit vtípky. Jaruška rozhovor zvládla, akorát když jí jeden ze členů poroty dal doplňující otázku: „Proč bys měla vyhrát zrovna ty?“, tak Jaruška odpověděla, že neví.. Druhou disciplínou byla volná disciplína. Jaruška jako jedna z mála dívek recitovala. A recitovala dokonce rusky - báseň „JOLOČKA.“ Báseň pěkně přednesla, akorát moderátor ji po přednesu básně trochu „nachytal“, když se jí zeptal, o čem báseň byla.. Předposlední disciplína byla pohybová. Dívky (po šesticích na pódiu) cvičily podle lektorky, která předcvičovala. Při poslední disciplíně se ukázalo 47 dívek ve společenských šatech. O půl sedmé čtyřhodinový náročný casting skončil, ve kterém všechny dívky ukázaly to nejlepší, co v nich bylo…Po přestávce už nastalo tolik očekávané vyhlašování 16 semifinalistek. Jaruška se mezi 16 nejlepších sice nedostala, ale ani nezklamala. Myslím si, že si ze Škvorce odvezla zážitky a navázala nová přátelství. A snad jí tato soutěž dodala i potřebné sebevědomí a sebedůvěru. A možná i odvahu zkusit tuto soutěž příští rok znovu!

20180405_133128 20180405_183852