585 342 178, 602 876 287 585 341 394, 722 606 585 723 207 816 Základní škola, Dětský domov a Školní jídelna Litovel

„Den s Korunkou“ – Velké Losiny

« zpět
18.08.2020 / 20:00

V úterý 18. 8. čekal na děti z našeho DD dlouho plánovaný výlet do Velkých Losin. V tamních termálních lázních se konala benefiční akce „Korunka pomáhá“ za účasti zpěváka Jakuba Smolíka; kouzelníka Jirky Hadaše; herečky, modelky a moderátorky Evy Decastelo; zpěvačky a modelky Jitky Boho; šéfkuchaře, gastronoma a porotce pořadu MasterChef Přemka Forejta. Spousta hvězd a k tomu bohatý program. Co víc si přát?

Děti se na tento den velmi těšily. Z Litovle jsme odjížděli vlakem v úterý dopoledne za nepříznivé předpovědi počasí. Předpovědi meteorologů se nakonec potvrdily a ve Velkých Losinách nás „vítal“ hustý déšť. Právě kvůli dešti se program posunul z plánované 13. hodiny na 15. hodinu. My jsme aspoň tu dobu čekání využili koupáním v termálech, což se hlavně malým dětem velmi líbilo. Po řádění ve vodě dětem vyhládlo, tak se občerstvily párkem v rohlíku a kofolou. Mezitím se počasí „umoudřilo“ a program se tak mohl naplno „rozběhnout.“ Akci moderoval Miloš Pokorný, zpěvák z bývalé hudební skupiny Těžkej Pokondr. Jako první vystoupil kouzelník Jirka Hadaš. Kouzlil s novinami, toaletním papírem, šátky.. a dokonce vykouzlil i bonbónový dort. S kouzelníkem děti tančily ve vláčku na známé písničky zpěváka Jakuba Smolíka. Děti řádily i na skákacím hradě, házely míčky do žabáka, trefovaly se botou do kbelíku s vodou. Za každý splněný úkol dostaly bonbóny, gumové medvídky, náramky, poukazy na míchané nápoje, knihu, láhev na pití…Na chuť se podávaly výborné domácí koláčky. Pro velké děti bylo největším zážitkem focení se se známými osobnostmi a největší odměnou fotka na památku s věnováním a podpisem. Akce se přes počáteční nepřízeň počasí nakonec vydařila. Tento den nabytý nevšedními zážitky stál za to. Díky za něj!! A Korunce DÍKY za uspořádání akce.

webdesign Studio R3D