585 342 178, 602 876 287 585 341 394, 722 606 585 723 207 816 Základní škola, Dětský domov a Školní jídelna Litovel

Benefiční koncert Nadace Malý Noe k jejímu 15. výročí založení

« zpět
20.05.2022 / 17:52

Na začátku května nám přišla na služební email pozvánka z Nadace Malý Noe na Benefiční koncert k jejímu 15. výročí založení. Pozvánka zněla velmi lákavě už jen proto, že na koncertě měl vystupovat houslový virtuos Václav Hudeček se svou manželkou Evou. Dlouho jsme neváhali a využili tedy možnosti poslechnout si skladby významného českého houslisty.

V pátek 20. 5. v podvečer se vypravila paní vychovatelka Renata se třemi slečnami z DD do Olomouce. Koncert se uskutečnil v nádherném sále Klášterního Hradiska. Zážitek to byl vskutku impozantní!! Benefice probíhala za účasti a zdravice vzácných hostů – předsedy Správní rady Nadace Malý Noe Ing. Jaroslava Strejčka, ředitele Vojenské nemocnice Olomouc – Pplk. MUDr. Martina Svobody, ředitele pozemních staveb Olomouc a.s. Ing. Martina Peřiny, hejtmana Olomouckého kraje Ing. Josefa Suchánka, fotografa prof. Jindřicha Štreita a velmi vzácného hosta arcibiskupa olomouckého, metropolitu moravského a nově také arcibiskupa pražského pana Jana Graubnera. Přes videohovor (pracovně byl v USA) provedl zdravici i primátor města Olomouce Mgr. Miroslav Žbánek, MPA. Výtěžek z této akce putoval do Vojenské nemocnice na léčbu nemocných dětí. Dokladem toho, jak je léčba některých pacientů po úraze nebo po nemoci náročná a nákladná, byl promítnut příběh dvou dětí (po operaci mozku, po těžkém úraze). Viděli jsme velmi silné a dojemné příběhy. I těmto dětem Nadace Malý Noe pomáhá a že těch příběhů za 15 let existence Nadace bylo… Slovem celou akci provázel p. Vladislav Kvapil člen čestného výboru Nadace Malý Noe. Nádherný hudební zážitek nám připravil samozřejmě sám mistr Václav Hudeček v doprovodu Camerata Classica Olomouc. Když zahráli Malou nočního hudbu od W. A. Mozarta, skladby od A. Vivaldiho nebo N. Paganiniho, věřím, že se všem v sále tajil dech a měli husí kůži po těle..

Milým slovem doprovázela pana Hudečka jeho choť – milá a charismatická paní Eva Hudečková. Jedním z důvodů, proč jsme byli jako Dětský domov na tuto akci pozváni, bylo udílení cen dětem z Dětských domovů a Klokánků Olomouckého kraje, které pro Nadaci Malý Noe malovaly obrázky. Velmi se líbil obrázek Dalibor, který maloval Ondra Grau. Tento obrázek má prý sám mistr Václav Hudeček doma…. Vzhledem k tomu, že Ondra je v ozdravovně, tak knihu jako dar, přebírala Ondrova sestra Maruška. A co říct závěrem?

Slova díků, podpory, pomoci, která se celý večer skloňovala ve všech pádech, sklady na housle zahrané mistrem Václavem Hudečkem, která nám zní v uších ještě teď. To vše zasazené do nádherného sálu Klášterního Hradiska jen umocnily dojmy z celého slavnostního večera.

„Dělejme dobré věci a dobré věci se nám stanou.“

 

A nyní ohlasy od dívek, které byly na Benefičním koncertě:

Maruška G.: „Celý koncert se mi líbil. Přebírala jsem cenu za bráchu Ondru od p. Hudečkové. Myslím si, že se bude bráchovi kniha líbit.“

Lucka J.: „Líbily se mi housle a jak ti páni na ně rychle hráli. Líbil se mi strop v sále, protože vypadal jako živý.“

Maruška J.: Před koncertem jsme postávaly na nádvoří a okolo nás prošla paní Hudečková. Maruška se na ni s úsměvem a upřeně podívala a zcela spontánně řekla: „Vy jste ta paní z toho obrázku?“ Podle Marušky byl koncert „extrémně geniální.“

webdesign Studio R3D