585 342 178, 602 876 287 585 341 394, 722 606 585 723 207 816 Základní škola, Dětský domov a Školní jídelna Litovel

Barvám neutečeš trochu jinak

« zpět
09.05.2020 / 19:00

Kdyby…Kdyby se mohli lidé scházet a kdyby se mohly konat různé akce, tak by děti z DD Litovel trávily první květnovou sobotu ve Smetanových sadech v Olomouci na akci Barvám neutečeš 2020. Této kulturně sportovní show jsme se v posledních letech účastnili pravidelně a vždy se nám na ní velmi líbilo. Letos bohužel byla šňůra přerušena, protože byla akce zrušena.

My jsme se rozhodli, že si tedy uděláme akci „Barvám neutečeš“ po svém…

Už dopoledne jsme zavzpomínali na loňské i ty předešlé „Barvy“ a vybavili si spoustu zážitků a navodili tak trochu atmosféru barevného dne. Po obědě jsme za dopomoci velkých i malých dětí upekli barevnou buchtu. Odpoledne jsme si oblékli trička, která jsme dostali na loňských Barvách (byli jsme opravdu styloví) a pomalovali si obličeje barevnými křídami. A pak už nás čekalo barevné sportování na dvoře za přispění krásného slunečného počasí. Nejprve nás čekal běh. Ve Smetanových sadech by to bylo 5 kilometrů, na DD jsme se „spokojili“ s deseti kolečky kolem zahrady. K tomu nám hrála hymna loňské akce Barvám neutečeš – písnička „Když nemůžeš, tak přidej“ od skupiny MIRAI. Po krátké přestávce jsme pokračovali ve sportovních aktivitách: v podlézání, v hodu na koš, ve skoku žabáků. Ke konci našeho barevného odpoledne jsme ještě vzali do ruky barevné křídy a „vyzdobili“ chodník na dvoře různými kresbami. Po příchodu na DD jsme nejprve provedli řádnou hygienu, protože jsme se vrátili špinaví a zpocení, tak jako bychom se vrátili z opravdových Barev. Pak už teta dětem předala medaile, které si po tom odpoledním sportování zasloužily a jako odměnu ještě dostaly barevnou buchtu.

Takový byl náš barevný den. Opravdu jsme těm Barvám neutekli…

webdesign Studio R3D