585 342 178, 602 876 287 585 341 394, 722 606 585 723 207 816 Základní škola, Dětský domov a Školní jídelna Litovel

Arboretum Bílá Lhota – Den pro děti s loutkovým divadlem

« zpět
26.05.2019 / 19:00

V neděli po obědě jely dívky z 1. RS s tetou Renatou autobusem na výlet do Arboreta do Bílé Lhoty. Konal se tam Den pro děti s loutkovým divadlem.

Při odchodu z DD nás vyprovázely mraky, ale my jsme s pláštěnkami v batůžcích byly připravené i na rozmary počasí. Do Bílé Lhoty jsme dojely krátce před 14. hod. Děti upoutaly hned ve vestibulu dílničky – vyrábění z přírodních materiálů. Zde si mohly vytvořit dřevěného ptáčka nebo včeličku. Poté jsme šly na představení loutkového divadla KOZLÍK. Představení se jmenovalo O Luciáškovi. Dětem se moc líbilo. Po představení si děti mohly loutky osahat a také si vyzkoušely, jak loutky fungují a vyfotily se s nimi. V areálu Arboreta jsou postavené dřevěné šachy, které děti zaujaly a s figurkami mohly volně pohybovat. To byla zábava :-). Při procházce Arboretem se naše děti „pozdravily“ i s morčaty a bílými holuby.

V závěru času stráveného v Arboretu měly děti možnost seznámit se a také si vyzkoušet hrát na netradiční hudební nástroje- didžeridu, kalimbu, dešťovou hůl, zvonkohru, africké bubny.. Musím říct, že tato forma muzikoterapie děti úplně nadchla a bylo náročné je od těchto nástrojů „odtrhnout.“ Příjemné nedělní odpoledne (nakonec slunečné) v Arboretu děti zakončily výbornou zmrzlinou a v půl šesté nás čekal odjezd do Litovle.

webdesign Studio R3D