585 342 178, 602 876 287 585 341 394, 722 606 585 723 207 816 Základní škola, Dětský domov a Školní jídelna Litovel

Adventní akce

« zpět
17.12.2019 / 19:00

Naše adventní akce

V úterý 10. 12. šly holky z 1. RS s tetou Renatou do TIC, kde se koná výstava betlémů p. Čunderleho z Pňovic. V TIC jsou k vidění různé druhy betlémů, např. papírové, dřevěné, keramické, z cikorky, s figurkami… Výstava tohoto pňovického rodáka a sběratele betlémů obsahuje i různé hrníčky, sošky, těžítka, obrázky, kuchařky s motivem svaté rodiny. Výstava se holkám líbila, betlémy byly moc pěkné a každá z holek si našla ten „svůj“…. 

 

Na 3. adventní neděli jsme měli naplánované zdobení vánočního stromečku. Letos to bylo trochu jiné zdobení, trochu pichlavější…zdobili jsme totiž živý smrk. Děti nadšeně pomáhaly s podáváním baněk, různých slaměných ozdob a vánočních řetězů a také nadšeně zdobily. Za hodinu a půl byl tento krásný tři metry vysoký smrk „oblečený do svátečního“ a již zdobí naši školní jídelnu. A 24. prosince se třeba naše děti dočkají a rozbalí si pod ním nějaký dáreček….

 

V pondělí 16. 12. vystupovala naše Elenka s pěveckým sborem Benjamínek na Vánočním koncertě na Městském klubu. Účinkoval i DPS Mládí. Koncert se dětem moc povedl a bylo vidět, jak zpívaly s chutí. Malí sboráčci zazpívali méně známé, ale pěkné písně, např. Listopad, Prosinec, Tajná místa…ale i klasické koledy, např. Nesem vám noviny, Slyšte, slyšte, Půjdem spolu do Betléma… Větší sboráci zazpívali i písně v angličtině, které zněly stejně pěkně, jako v češtině. Oba sbory nás tímto krásným koncertem „donutily“ na chvilku zapomenout na předvánoční shon, a raději se zaposlouchat do krásných vánočních melodií a s pokorou vnímat adventní čas..

 

V úterý 17. 12. vystupovaly holky Jarmovy a Maruška Grau s dramatickým kroužkem Rolnička v Husově sboru. Děti z tohoto kroužku recitovaly vánoční básničky, hrály pohádky První školní den, Proč pan král dobře spal, Čtyři svíčky…., některé z dětí hrály i na různé hudební nástroje, např. flétna, klavír, housle, dokonce kontrabas a lesní roh. Příjemně strávená hodinka ve společnosti žáků ZŠ Jungmannova a jejich kulturního vystoupení. To vše umocněné prostředím kostela….

 

Aby kulturních akcí nebylo málo, tak se děti z 2. RS zúčastnily taktéž 17. 12. akce Andělské Vánoce na náměstí. Vánočním programem provázel klaun, který měl pro děti připravené soutěže a po vyhodnocení rozdával odměny. Děti také zaujal multimediální kamion s TV obrazovkou, která promítala vše, co děti dělaly. Nejvíce se jim však líbili čerti a zpěvačka, která zpívala písničky z pohádek a děti si pěkně „zatrsaly…“

 

 

1 2 3 4 5 6 7
webdesign Studio R3D