585 342 178, 602 876 287 585 341 394, 722 606 585 723 207 816 Základní škola, Dětský domov a Školní jídelna Litovel

Výstava O Krtečkovi v TIC Litovel

« zpět
17.09.2019 / 19:00

V úterý 17. 9. se vypravily dívky z 1. RS s tetou Renatou na výstavu do TIC. Výstava nesla název „Zdeněk Miller dětem.“ Pan Miller, duchovní otec a autor oblíbené pohádkové postavy Krtečka, představuje tohoto němého tvora oblíbeného u nás i ve světě, návštěvníkům litovelského infocentra až do konce listopadu. Výstava obsahuje sedmnáct zastavení s úkoly. Každé zastavení je doplněné obrázky Krtečka nebo dalšími postavami, které pan Miller namaloval, např. Kubulou a Kubou Kubikulou, Veselou mašinkou, Mravenečkem…. Po splnění jednotlivých úkolů si dívky mohly dát razítko s obrázkem Krtečka do sešitu, který dostaly při vstupu na výstavu. Holky plnily úkoly, např. seřaď správně obrázky z příběhu Krtek a kalhotky; spočítej na obrázku housenky panu Šnofousovi; poznej aspoň pět dárků, které dostal Krteček v příběhu Krtek a Vánoce; slož Krtečkovi raketu; poraď Krtkovi ve městě na jakou barvu semaforu se přechází?; slož obrázek Kubuly a Kuby Kubikuly; doplň chybějící díly do obrázku o Veselé mašince…Na všechny správně splněné úkoly dohlížel velký plyšový Krteček.

Příjemně strávená hodinka v přítomnosti tohoto miláčka dětí se velmi vydařila a našim dívkám se líbila.

webdesign Studio R3D