585 342 178, 602 876 287 585 341 394, 722 606 585 723 207 816 Základní škola, Dětský domov a Školní jídelna Litovel

Štědrý den 2020

« zpět
24.12.2020 / 23:23

Vánoce na Dětském domově v Litovli

 

Naše letošní Vánoce byly jako každý rok moc pěkné. Vánoce patří mezi moje nejoblíbenější svátky.

Příprava Vánoc u nás začíná čtyři neděle před Štědrým dnem. Výrobou adventního věnce si totiž všichni uvědomí, že čas plyne velmi rychle. Miluji vánoční  atmosféru, pečení cukroví, výzdobu na pokojích, zdobení stromku, a o to víc je to pěkné, když si vzájemně pomáháme. Každý rok pečeme naše nejoblíbenější cukroví – perníčky, vosí hnízda, griliášové trubičky…a mnoho dalších druhů cukroví,které dostaneme od tet na ochutnávání. Není rok, kdy by nám cizí lidé nepřinesli další dobroty. Den před Štědrým dnem jsme dostali nádherný vánoční dort od paní cukrářky z Uničova. Moc jsme si na něm pochutnaliJ. Jak nejspíš všichni víme, Vánoce mají být svátky pohodlí a klidu. Avšak patří sem i trocha stresu, aby se vše povedlo, tak jak má být. Letos jsem byla z dětí, které na Domově zůstaly nejstarší, malé děti odjely na Vánoce do rodin. My velcí jsme měli více prostoru „pokecat“ si s tetami, což bylo super!!

A jak probíhal náš letošní Štědrý den? Tento den jsme si trochu přispali, abychom jsme vydrželi být dlouho čilí. Letos nás totiž čekala návštěva půlnoční mše v kostele. Dopoledne jsme sledovali pohádky v televizi, pojídali cukroví a užívali sváteční atmosféru. Na oběd jsme měli zelnou polévku. Odpoledne, jako každý rok, jsme se vydali na procházku do lesa – nakrmit lesní zvěř. Po příchodu z procházky jsem začala chystat štědrovečerní tabuli. Jelikož se učím na SOŠ v oboru Kuchař – číšník, tak letos byla příprava sváteční tabule v mojí režii. Musím říct, že se mi povedla. Večeři jsme měli v 17 hodin. Podával se bramborový salát a smažené kuřecí řízky, které připravoval můj „skoro“ švagr Mira a strejda Mira. Po výborné večeři jsem já, jakožto nejstarší z dětí, rozdávala se svojí sestrou vánoční dárky. Všichni jsme byli s Ježíškem velmi spokojeni. Touto cestou také moc děkujeme všem sponzorům, kteří nám připravili opravdu štědré Vánoce. Ve 22 hodin jsme šli s tetinkou na půlnoční mši do kostela. Na půlnoční mši jsem byla poprvé v životě a byl to moc pěkný zážitek! Velmi si vážím toho, že jsem mohla být na Vánoce pohromadě se svými sourozenci a lidmi, které mám ráda.                                                                                                          

 Všechny dárky mě moc potěšily, ale úplně největší radost mi udělal kávovar NespressoDe´Longhi. Jelikož mám italské předky a v Itálii je káva nápoj č. 1 a já kávu miluju, tak kávovar byl pro mě dárkem NEJVĚTŠÍM!!!                                                                                                                                                                        ChB, 18 let

                                                                                                          

Na Vánoce jsem dostala oblečení, kosmetiku, powerbanku. Můj nejlepší letošní dárek jsem dostala od svého přítele. Velkého plyšového medvěda se zarámovanou naší společnou fotkou.                                                                                Přání do roku 2021 mám takové, že si přeju úspěšně zvládnout závěrečné zkoušky v oboru Pekařka.                                                                                                                                                                     MP, 17 let

                                                                                                                        

 Vánoce byly suprové, dostala jsem hodně dárků. Mikinu, kalhoty, triko HarryPotter, plyšového králíka. Největší dárek mi udělaly knihy Selekce box a kniha od Veroniky Kašákové.                                                                                              Nejvíce bych si v roce 2021 přála udělat závěrečné zkoušky v oboru Pečovatelka.                                                                                                                                                                                                  SČ, 21 let

                                                                                            

Nejvíce mi udělal radost mobilní telefon a hra MYSTERIUM, kterou hrajeme s paní vychovatelkou.                                                                                                                                                                         VV, 16 let

                                                                                                   

Nejlepší dárky, které jsem letos dostala a které budu roky využívat jsou mobilní telefon a pennyboard.                             Největší přání do roku 2021 mám, abych mohla být doma nastálo se svou rodinou.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    MV, 12 let                                                                              

Největší radost jsem měla z kolečkových bruslí. Dostala jsem i hodinky, boty, oblečení, deník. Nejvíce si v roce 2021 přeju samé jedničky ve škole a ať jedu na celé prázdniny k rodičům domů.                                                                                                                                                                                                           MG, 9 let

 

                                                                              

webdesign Studio R3D