Slet čarodějnic

26.04.2019 / 18:00

V pátek 26. dubna se vydaly malé děti se svými paními vychovatelkami na Slet čarodějnic na Sokolovnu. A byl to opravdu čarodějnický rej!

Při příchodu na hřiště u Sokolovny děti obdržely vstupenku, která je opravňovala k plnění čarodějnických úkolů. Hned v prvním úkolu děti prokazovaly obratnost při chůzi na malých chůdách. Úkol na hrubou motoriku jako vyšitý. Dalším úkolem bylo strefování se míčkem do pusy klauna. S následujícím úkolem – házení kroužku na tyč si děti hravě poradily. Ve 4. čarodějnickém úkolu po nich čarodějnice chtěla, aby děti potrénovaly smysly – hmat a zrak. V jednotlivých pytlících děti rozpoznávaly plody stromů a skoro všechny je uhodly. A zrak trénovaly přiřazováním barevných papírků k jednotlivým čarodějnickým lektvarům. V 5. úkolu děti házely provázkem, na jehož konci byly uvázané klacíky. Úkolem bylo hodit provázek s klacíky na tyč, aby se okolo ní omotal. V dalším úkolu si děti zahrály na „rybáře“ a chytaly v rybníku rybky. I když se tento úkol zdál být lehký, „rybáři“ se při lovu ryb trochu zapotili. Poslední úkol jim velkou snahu při plnění předcházejících úkolů vynahradil. Se skládáním puzzlí si hravě poradily.

Po splnění všech úkolů na čarodějnické vstupence si děti šly vyzvednout jako odměnu sladkosti. Měly ještě slíbený špekáček, ale vzhledem k počtu účastníků akce se na špekáček nedostalo. Děti byly sice zklamané, ale nechaly si to vysvětlit. Během této čarodějnické akce také tančily na dětské a diskotékové písničky. Mohly si pohladit pejsky z Kynologického klubu Litovel, kteří se akce také zúčastnili. Zajímavá byla ukázka výcviku těchto čtyřnohých miláčků. Neméně pěkné bylo i vystoupení taneční skupiny KASTER. Děti se také zabavily chytáním bublin vypouštěných z bublifuku. Holčičky z 1. RS si zařádily na skákacím hradu. Více než dvouhodinový program se dětem velmi líbil. Věřím, že se příští rok podobné akce zúčastníme znovu!!