585 342 178, 602 876 287 585 341 394, 722 606 585 723 207 816 Základní škola, Dětský domov a Školní jídelna Litovel

Silácká Litovel 2022

« zpět
21.05.2022 / 17:57

V sobotu 21. 5. se uskutečnilo u sportovní haly ZŠ Vítězná sportovní klání SILÁCKÁ LITOVEL GUSTAVA FRIŠTENSKÉHO. Akci pořádal Spolek Gustava Frištenského, který dělá pro místní děti kroužek Gladiátor. Děti z našeho DD, Maruška a Ondra Grau, tento kroužek rády navštěvují. Maruška se zapojila i do organizace akce a byla maskotem týmu TRUE GYM VALMEZ.

Sportovní akce se zúčastnila 4 družstva, z nichž místní družstvo se jmenovalo Naše holky. Naše holky si velmi dobře počínaly hned při první disciplíně – hodu medicinbalem přes volejbalovou síť. Následovaly další disciplíny: přenášení různých břemen, mrtvý tah s činkou, zdvihy na hrazdě, skok daleký z místa…O přestávce mezi kláními vystoupil Jirka Tkadlčík – strongman, druhý nejsilnější muž světa v kategorii do 105 kg. Zvedl speciální činku- jednoručku o hmotnosti 100 kg. Super!! Svým vystoupením možná motivoval i některé chlapy - soutěžící nebo i diváky. Naše Maruška mu dělala asistentku a bylo vidět, že si to užívala. Sportovní dopoledne, i když za malé účasti diváků, bylo velice příjemné a celé se neslo v duchu:

Jsme silní jako GUSTAV a nic nás neporazí!!!!

Maruščiny dojmy: „V sobotu 21. 5. byla Silácká Litovel a všichni z mého kroužku dělali maskota a já jsem taky dělala maskota za tým True Gym Valmez. Dělali tam např. zvedání činky atd. A moc se mi to líbilo. Byl to pro mě zážitek, když jsem viděla Jirku Tkadlčíka naživo a dokonce jsem mu držela mikrofon, když zvedal činku.“

5 4 3 2 1
webdesign Studio R3D