585 342 178, 602 876 287 585 341 394, 722 606 585 723 207 816 Základní škola, Dětský domov a Školní jídelna Litovel

Prvomájový dětský den

« zpět
01.05.2019 / 19:00

1. května se konala v Parku Míru prvomájová akce „Pojďte s námi do pohádky.“ Děti z našeho DD se této akce účastnily také.

Putování českými pohádkami probíhalo jako tradičně na Dopravním hřišti a doprovázelo ji pěkné počasí. První zastavení Pohádka o řepě probíhalo na „poli.“ Děti tahaly z půdy řepu. V pohádce Paleček a jeho kamarádi děti dokazovaly sílu – zvedaly činky z šišek, běžely s nimi slalom a ještě dělaly dřepy. „Jak to bylo pohádko? Zabloudilo kuřátko. Za zahradou mezi poli…“ slova ze známé pohádky Kuřátko a obilí. Děti za dohledu kuřátka přenášely přes překážkovou dráhu zrní. V pohádce o Popelce děti pomáhaly Popelce přebírat hrách. Zvládly to, i bez holoubků…. Střelbou ze vzduchovky si děti hrály na myslivce a střílely vlka – v pohádce o Červené Karkulce. Polámal se mraveneček, „ví to celá obora, o půlnoci zavolali mravenčího doktora…“, doktory opravdu zavolali J a ti mu poraněnou nohu ošetřili. Další z pohádkových zastavení… V pohádce Tři zlaté vlasy děda Vševěda děti pluly na lodičce pro zlaté vlasy a přivezly je. V putování českými pohádkami nesměla chybět pohádka Perníková chaloupka, kde děti krmily ježibabu – házely jí do tlamy míčky. A pekelně se u toho soustředily, aby ježibabu nakrmily, protože: hladová ježibaba = zlá ježibaba. A také si děti vyzkoušely létání na koštěti. A že jim to šlo…. V pohádce Dědeček a Koblížek říkaly slova Koblížku, hop! a trefovaly koblížky – zmačkaným hnědým krepovým papírem do tvaru kuličky, do prázdné misky. Poslední pohádkové zastavení se jmenovalo Jak stařeček měnil, kde děti měnily vyplněnou pohádkovou kartičku za odměnu – sladkosti a obrázky.

Z plnění pohádkových úkolů byly děti nadšené. Pěkný zážitek měly i z „návštěvy“v hasičském autě, hlavně troubení, točení volantu a manipulace se stříkačkou se jim líbila. Na závěr si zařádily na malém skákacím hradu a ještě si z této akce přinesly reklamní nafukovací balonky. Středeční májové dopoledne se vydařilo.

webdesign Studio R3D