585 342 178, 602 876 287 585 341 394, 722 606 585 723 207 816 Základní škola, Dětský domov a Školní jídelna Litovel

Proměny s Veronikou – Praha

« zpět
18.09.2019 / 18:00

Ve středu 18. 9. čekal dívku z DD Litovel, slečnu Adrianu Hradilovou, velký den. Byla vybrána a zúčastnila se projektu Proměny s Veronikou, kterou organizoval Nadační fond Veroniky Kašákové. Dívky, dnes už ženy, která vyrůstala v Dětském domově. Sama ví, že neměla lehký start do života, a proto chce aspoň touto cestou dát možnost zažít dívkám z Dětských domovů úspěch, uznání, pochvalu, víru v sebe sama, být aspoň na chvilku tou nej… Proměna také zvedne dívkám sebevědomí a o to jde úplně nejvíc. A také se na této akci setkávají dívky i tety z jiných Dětských domovů a mají tak možnost sdílet si svoje osudy a příběhy…

Adriana se vydala s tetou Renatou ve středu brzy ráno vlakem do Prahy. Sraz byl v 9 hod. v kadeřnictví HAIR DESIGN p. Václava Pražáka. Při příchodu do kadeřnictví se nám dostalo vřelého přivítání a nabídnutí kávy, čaje… Zanedlouho dorazila do kadeřnictví i Veronika se svým týmem – vizážistkou, kameramanem, PR manažerkou firmy ORIFLAME (s touto firmou NFVK spolupracuje). Po přivítání se začalo hned pracovat… Nejprve natáčel kameraman rozhovor Veroniky s Adrianou a poté venku volný rozhovor tety Renaty s Adrianou a Veronikou. Rozhovory trvaly chvilku a poté už přišla Adriana pod ruky kadeřníků z týmu p. Pražáka. Adriana měla od začátku jasno – chtěla změnu barvy vlasů. S kadeřníkem se domluvila na měděném přelivu. Konečky vlasů si nechala zkrátit a vlasy prostříhat. Účes jí nakonec velmi slušel. Poté se dostala do péče p. vizážistky. Adriana, jak je o ní známé, nepoužívá žádné řasenky, stíny, make –up, pudry…prostě přírodní tip dívky. Tady udělala změnu a p. vizážistce „dovolila“ trochu si pohrát s jejím obličejem a nechala se nalíčit. Sice velmi decentně, ale i tak jí to slušelo. Po 13. hodině Adrianu čekal přejezd do ateliéru do Holešovic. Tam se nejprve proměňované i dohlížející naobědvali. Mezitím přijel pan fotograf a poté stylistka. Ta pomohla Adrianě vybrat vhodný outfit. Vzhledem k tomu, že má Adriana ráda modrou barvu, tak s radostí chytla po košili s modrými proužky a modrých riflích. A jako druhý outfit byly vybrány šaty vínové barvy a černé lodičky. A tak už nezbývalo nic jiného než se obléct do vybraného oblečení, nechat se vizážistkou přelíčit a pak už jen fotit, fotit, fotit.. Nejprve se fotilo venku za slunečného počasí, i když místy profukoval studený větřík. Poté ještě probíhalo focení v šatech v ateliéru. A na závěr před kamerami proměňované sdělovaly Veronice zážitky z Proměny…Z této akce si proměňované domů odvezly oba outfity, kosmetiku firmy ORIFLAME, knihu a hlavně zážitek, na který určitě nikdy nezapomenou. Je to opravdu neskutečný zážitek a já ho spolu s Adrianou přeji zažít každé ženě!!

webdesign Studio R3D