Pohádkový dětský karneval

12.01.2020 / 19:00

Druhou lednovou neděli strávilo sedm dětí a dva vychovatelé z DD Litovel příjemné odpoledne na Dětském pohádkovém karnevale na Záložně v Litovli. Děti se na karneval pečlivě připravovaly. Už od nedělního dopoledne si zkoušely kostýmy. Hned po obědě začala příprava „naplno.“ Oblékání kostýmů, česání, malování…

Krátce před 15. hodinou tak vyrazila z DD Večernice, Pirátka s Pirátem, Indián, Pejsek a dvě Kočky užít si pár hodin pravé karnevalové zábavy, her a soutěží. Při příchodu do sálu vítaly masky opičky FIFI a OLA sladkým dárkem. Pak už nastoupil na pódium pan král z Pohádkového království se svými dvěma dcerami – princeznou Karolínou a princeznou Klárou a společně zahájili Pohádkový dětský karneval. Na začátku karnevalu ještě vystoupily děti z taneční skupiny KASTER. Po tanečním vystoupení se masky rozcvičily písničkou Hlava ramena kolena palce a písničkou Ram tam tam. Hudebními ukázkami různých dětských písniček z různých koutů světa se masky přenesly na Slovensko, do Řecka, do Austrálie, do Kuvajtu, do Číny.. a spolu s princeznami si zatančily na tyto písničky. Masky během karnevalu i hodně soutěžily (např. házely míčkem do koše; hrály na sochy; zvládly i vědomostní kvíz pana krále – pan král jim dával otázky a dozvěděl se spoustu zajímavých odpovědí…. Podlézání pod tyčí, která se neustále snižovala, bylo také jednou ze soutěží, kterou masky plnily. Soutěžily i v tleskání, křičení a dupání; házely míčem na obruč; hledaly poklad v truhle.. Po každé soutěži byly masky odměněny bonbony, omalovánkami, pravítkem. Na vše bedlivě dohlížely a s dětmi řádily opičky FIFI a OLA. Ke správnému karnevalu patří i dětské písničky, např. Dělání, Dělání; Dupy, dupy dup – když draka bolí zub; Jede, jede mašinka; Ouky – kouky a mnoho dalších, které zněly litovelskou Záložnou. A v závěru karnevalu nechyběl mix diskotékových písniček.

I když děti strávily nedělní odpoledne jinak – netradičně a byly chvilku někým jiným, hodnotím tuto akci jako vydařenou. Odnesly si z karnevalu bonbony, dárky, fotky a hlavně zážitky. Už teď se těší na příští karneval!