585 342 178, 602 876 287 585 341 394, 722 606 585 723 207 816 Základní škola, Dětský domov a Školní jídelna Litovel

Pochod pohádkovým lesem - Řimice

« zpět
29.06.2019 / 20:00

V sobotu krátce po poledni se vydalo pět malých dětí a dvě velké holky s tetou Renatou na výlet do Řimic, kde se konal 25. ročník Pochodu pohádkovým lesem. Děti absolvovaly samotný pochod, ale také ještě musely do Řimic dojít, neboť autobus nás dovezl pouze do Bílé Lhoty. Přiznám se, byla jsem sama zvědavá, jak děti zvládnou cestu z Bílé Lhoty do Řimic a ještě samotný pochod. Ale zvládly to výborně, i přesto, jaké bylo parné počasí. Všechny děti si v závěru akce zasloužily zmrzlinu a medaili.

Po příchodu na hřiště do Řimic byly děti jako u vytržení ze spousty stánků, kolotočů, skákacího hradu…ale naše kroky stejně jako první mířily do lesa užít si pohádkový pochod. Cestu do světa pohádek nám posvětili Tři veteráni a každého z nás označili razítkem. Při vstupu do lesa nás čekalo seznámení se s domácími zvířátky – králík, kůzle, kohout, slepice, houser a husa s housátky. Právě pochování si koťátek bylo pro děvčata velkým zážitkem. V dalších zastaveních nás přivítala, bonbony obdarovala a ráda se s námi vyfotila Maková panenka a motýl Emanuel, Rumcajs s Mankou, vodník Česílko s vodní vílou, Krteček. Harrymu Potterovi trhaly děti na louce kytky, aby si z nich mohl uvařit lektvar. Díky čarodějkám se děti naučily některá písmena kouzelnické abecedy a poté zvládly přepsat svá jména do kouzelnické podoby. Červená Karkulka dovolila dětem se strefovat do svého košíčku a přesné zásahy kontroloval vlk. Střelba z luku na jelena byla dalším zajímavým úkolem v pohádkovém putování. Boj se šestihlavým drakem, který chrlil oheň, zvládl princ v boji o princeznu, ale i naše děti. Nebály se a draka si dokonce pohladily!

Cestou k dalšímu zastavení nám nad hlavou párkrát prolétla čarodějnice a děti ji užasle sledovaly. V pohádkovém království děti pomáhaly královně přišít knoflíček a lenošné princezně loupat brambory. Velmi hezky se tohoto úkolu zhostil malý Ondra. Dlouho a trpělivě loupal brambory. V Pařezové chaloupce Křemílek s Vochomůrkou prověřili výtvarné dovednosti dětí – kresba obrázku a střelecké dovednosti – házení šišek na koš. Pirátky se s dětmi ochotně vyfotily a dokonce jim půjčily věci, které dětem do rukou vůbec nepatří – pistol a láhev rumu. Ferda mravenec s Beruškou přivítali děti milým úsměvem a hned po nich chtěli práci – rozsukovat uzel. A za odměnu Ferda dětem dovolil zabrnkat si na kytaru. Ovšem u dalšího zastavení se dětem už tak milého přivítání nedostalo. Děti přišly rovnou do pekla, kde je čekal Lucifer. Úpisem pekelným upsali svou duši peklu pohádkového lesa v ŘimicíchL. Z pekla, ve kterém se opravdu bály a slibovaly „hory, doly,“ se dostaly až k indiánům a Nšoči jim pomalovala obličej (vypadaly jako praví indiáni) a také si vyzkoušely, jak se žije v týpí.

Na úplný závěr se ještě šly podívat k Drákulovi. Nebály se, že jim odsaje krev a dokonce se s ním vyfotily. Drákula je dokonce pohostil upečenými dobrotami ve tvaru rakve…Trochu morbidní konec jinak velmi vydařené akce. Po absolvování pochodu děti obdržely diplom a na hřišti spláchly dvouhodinové putování výbornou malinovkou nebo kofolou. Před 17. hod. jsme se vydali z Řimic zpět na cestu do Bílé Lhoty, odkud nám jel v 17,30 hod. autobus do Litovle.

webdesign Studio R3D